O společnosti

VAGONKA INTERIORS s.r.o. je výrobní společnost zaměřená na návrhy, vývoj a výrobu komponentů pro interiéry vozidel veřejné dopravy. Dodáváme podlahy, stěny, stropy, dveře, stoly, skříně, obložné panely, vzduchové kanály a jiné komponenty.

Známe dobře prostředí našeho oboru, proto známe i potřeby našich zákazníků, kterým přinášíme inovativní řešení. Vždy se zaměřujeme zejména na nízkou hmotnost výrobků, odolnost proti hoření, krátké dodací lhůty a nízkou cenu. Že jsme zapomněli zmínit kvalitu? Nezapomněli. Vysoká kvalita je pro nás naprostou samozřejmostí.

Naše výrobky jsou prověřeny již desítkami let v provozu vozidel. Jsme pravidelně úspěšně auditováni našimi zákazníky, vlastníme certifikát lepení DIN 6701-2, certifikát ISO 9001, materiály testujeme podle normy EN 45545.

Spolupracujeme i se společnostmi mimo obor dopravních prostředků, především v oblasti zpracování velkoplošných dřevařských materiálů – viz stránka Služby.

VAGONKA INTERIORS =
= zkušený tým + CNC technologie + 3500m2 výrobní plochy

Historie společnosti

Výroba kolejových vozidel má ve Studénce bohatou historii. Její počátek je datován do roku 1900, kdy byla založená společnost „Staudinger Waggonfabrik A.G.“ podnikatelem Adolfem Schustalou.
(Více o historii Vagonky ve Studence zde).

Historické foto 600px

Neodmyslitelnou součásti Vagónky ve Studénce byla vždy výroba dřevařských komponentů pro interiéry vozů. Postupem času tak vznikal v podniku stále silnější provoz „DŘEVO“. V průběhu 100 let svého vývoje se tento provoz podílel na výrobě všech typů kolejových vozidel vyráběných ve Studénce.

Vstup zahraničního majitele do Vagonky ve Studénce v roce 2000, který se specializoval pouze na nákladní vozy, byl impulzem pro vyčlenění provozu „DŘEVO“ z podniku. Tak se ke dni 20.12.2000 datuje vznik nové společnosti s názvem VAGONKA–DŘEVO s.r.o., později VAGONKA-DŘEVO Trade s.r.o., dnes VAGONKA INTERIORS s.r.o.

IMG_2925 600px

Tradice zavazuje a naše firma si je toho plně vědoma!

2015

změna názvu společnosti VAGONKA-DŘEVO Trade s.r.o. na VAGONKA INTERIORS s.r.o.

2015

fúze společností VAGONKA-DŘEVO s.r.o.VAGONKA-DŘEVO Trade s.r.o. (nástupnická organizace VAGONKA-DŘEVO Trade s.r.o.)

2013

odkup majetkového podílu od společnosti ŠKODA VAGONKA a.s.

2002

vznik sesterské společnosti VAGONKA-DŘEVO Trade s.r.o.

2000

vznik společnosti VAGONKA-DŘEVO s.r.o. vyčleněním ze společnosti Vagonka Studénka, přímé pokračování ve výrobě komponentů pro kolejová vozidla ve Studénce, navázání na 100 letou historii (společnost VAGONKA-DŘEVO s.r.o. vznikla za majetkové účasti společnosti ŠKODA VAGONKA a.s.)

do r. 2000

před vznikem společnosti VAGONKA-DŘEVO s.r.o., probíhala výroba dřevařských dílů pro kolejová vozidla v podniku Vagónka Studénka – provoz „DŘEVO“