S jakými materiály pracujeme?

Zde naleznete některé ukázky našich hlavních materiálů, se kterými pracujeme. Známe dobře prostředí našeho oboru, proto známe i potřeby zákazníků, kterým přinášíme inovativní řešení. Mnohé materiály navrhujeme speciálně na konkrétní projekty a se zákazníky konzultujeme.

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.

Das Sperrholz

Překližky jsou jeden z našich hlavních materiálů. Níže naleznete opravdu jen velmi malou ukázku překližek, které používáme, a to z důvodu, že druhů je velmi mnoho a vždy volíme pro konkrétní projekt tu nejvhodnější a konzultujeme se zákazníkem. Překližky používáme téměř pro všechny naše produkty (podlahy, stěny, stropy, dveře, obložení, stoly ….). Podle charakteru výrobku vždy volíme optimální překližku s důrazem na hmotnost, pevnost, odolnost proti hoření, a podobně.

HPL

HPL, neboli vysokotlaký laminát (HPL = High Pressure Laminates), postaru „Umakart“, je pro nás společně s překližkami jeden z nejpoužívanějších materiálů. HPL dokončujeme všechny pohledové plochy vyráběných komponentů, stačí si jen vybrat dekor. HPL pro komponenty dopravních prostředků používáme výhradně v nehořlavém provedení. Stěny, stropy, obložení, dveře, skříně, stoly, všude tam naleznete na povrchu HPL.

Sperrholz mit HPL

Překližka s HPL je základní materiál pro mnoho komponentů ….. stěny, stoly, ….

Leichtes Sandwich

Lehké sendvičové materiály jsou požadovány jako alternativa k tradičním materiálům (překližka). Plocha je tvořená HPL nebo Al povrchem. Jádro je Al. voština, PET pěna a podobně. Používají se všude tam, kde je požadována velmi nízká hmotnost spolu s výbornými mechanickými vlastnostmi …. stropy, obložení, apod.

PYRREX ®

Na základě poptávky trhu, jsme vyvinuli materiál PYRREX. Materiál má jádro o velmi nízké hmotnosti, které je opláštěno z obou stran speciálními nehořlavými deskami.

Materiál PYRREX splňuje velmi náročné požadavky na odolnost proti hoření, hmotnost, zvukovou a teplotní izolaci, tlumení vibrací. Vhodné pro náročné vlhkostní podmínky. PYRREX se vyznačuje svými vynikajícími mechanickými vlastnostmi a velmi dobrým poměrem užitné vlastnosti a ceny. Díky běžnému způsobu opracování není vyžadováno speciální strojní a nástrojové vybavení.

Například srovnání hmotnosti:
PYRREX 15 mm je o 16% lehčí než březová překližka o stejné tloušťce a přitom si zachovává stejné mechanické vlastnosti.

Výhody materiálu PYRREX:
– požární odolnost
– nízká hmotnost
– vynikající mechanické vlastnosti
– zvukově-izolační vlastnosti
– tepelně-izolační vlastnosti
– tlumení vibrací
– snadné opracování
– rozměrová stálost
– poměr cena / užitné vlastnosti

Výrobní možnosti:
– různé tloušťky – od 13 mm s tolerancí ±0,3 mm
– formát – podle přání zákazníka (max. formáty 1250 x 2200 mm, 1250 x 2500 mm)
– lze zakomponovat do plochy různé komponenty
– variabilní možnosti plošného spojování

Možnosti použití materiálu PYRREX:
Desky PYRREX jsou využitelné v prostředí, kde je požadavek zejména na odolnost proti hoření a současně pak požadavky na dobré mechanické vlastnosti, nízkou hmotnost, tepelnou a zvukovou izolaci. Primárně jsou desky určeny pro komponenty do interiérů dopravních prostředků (podlahy, stěny, dveře, …) a do stavebnictví.

RECORE

RECORE je kompozitní pěnový materiál na fenolické bázi, zpevněn skelným vláknem. Vyznačuje se mnoha příznivými vlastnostmi pro použití v dopravních prostředcích, jako je nízká hmotnost, vysoká tuhost, vynikající tepelná a zvuková izolace, odolnost proti hoření, netoxický materiál. RECORE může být povrchově dokončeno pohledovým materiálem. RECORE je použitelné pro mnoho komponentů v interiérech dopravních prostředků – podlahy, vzduchové kanály, stropy, …

Das Bodenbelag

Podlahovou krytinu lepíme na podlahové panely, dokončujeme tak některé projekty.

Aluminium, Metall

Samozřejmou součástí našich dodávek je mnoho hliníkových a kovových komponentů vyráběných přesně na míru …

Kanten

Ukázky dokončení hran. Každý druh výrobku žádá jiné dokončení …

Anderen Komponenten

Používáme mnoho dalších komponentů a materiálů …. izolace, pryže, PVC, sklo …